- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

„Chrome“ naršyklės populiarumas – išpūstas?

Autorius: veidas.lt | 2012 06 14 @ 17:03 | IT naujienos | No Comments

Toliau tęsiasi interneto naršyklių santykių aiškinimasis ir šį kartą prabilta apie falsifikuojamą „Google Chrome“ populiarumo statistiką. Tiesa, vienareikšmės nuomonės šiuo klausimu nėra.

 

„StatCounter“ apskaičiavo, kad praeitą savaitę „Google Chrome“ buvo dominuojanti naršyklė ir ja naudojosi net 32,76 proc. visų internautų. Skriaudžiamas „Microsoft“ vaikas „Internet Explorer“ surinko 31,94 proc. visų interneto vartotojų ir prarado lyderio pozicijas.

„Microsoft“ komanda suskubo aiškintis, kas nutiko ir iš kur „StatCounter“ ištraukė tokius duomenis, nes kitos interneto srautų stebėsenos svetainės duomenys rodo, kad net 54 proc. interneto vartotojų naršo naudodamiesi „Internet Explorer“. Paaiškėjo, kad „Google Chrome“ mažumėlę pasukčiavo.

„Chrome“ vartotojai žino, kad į adreso laukelį suvedę bet kokį žodį automatiškai yra nukreipiami į „Google“ paieškos rezultatų puslapį. Taigi, ko nors ieškodami tokiu būdu kas kartą atveriate nematomą langą fone. Jums kaip vartotojui tai yra labai patogu, tačiau matuojant informacijos srautus internete ir neturint atitinkamų filtrų labai iškreipiami duomenys.

„Microsoft“ savo tinklaraštyje pabrėžė, kad „StatCounter“ pateikė netikslią informaciją dėl metodologinių klaidų. „Internet Explorer“ kol kas apsigynė, tačiau tai nė kiek nekliudo greitai populiarėjančiam „Google Chrome“ toliau augti.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/%e2%80%9echrome%e2%80%9c-narsykles-populiarumas-%e2%80%93-ispustas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.