- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

„Bananų“ ir beisbolo lazdų pardavimas D. Britanijoje išaugo 5000 proc.

Autorius: veidas.lt | 2011 08 11 @ 01:36 | Redakcijos blogas | No Comments

Per paskutinę parą elektroninėje britų „Amazon“ interneto parduotuvėje policininkų atributo -  teleskopinių lazdų („bananų“ analogo) ir beisbolo lazdų pardavimai išaugo 5000 procentų. Policininko lazda, kuri dar prieš dvi paras interneto aukciono reitinge užėmė 5622 vietą, per parą pakilo į 110 vietą, o aliumininė beisbolo lazda – į 8 vietą.

Kai kurių kovos priemonių reitingai „Amazon“ tam tikrų prekių grupėse padidėjo dar labiau. Trečiadienio vakarą į antrąją vietą interneto aukcionų milžine pakilo įprastinė (mažesnė už „bananą“)  policijos guminė lazda, kurios pardavimai per paskutinę parą padidėjo 19  357 proc. Prieš tai ši lazda reitinge pagal pardavimų kiekį užėmė vos 40 278 vietą. Į pirmąją vietą pakilo aštrus sulenkiamas išminuotojų kastuvėlis, kurį nesunku paslėpti po marškinėliais ir kuris turi labai aštrias briaunas. Šio „įrankio“ prekyba padidėjo 239 000 proc.

Kadangi „Amazon“ parduotuvėse prekybos dinamika nurodoma tik procentais, sunku spėti apie realius pardavimus, kadangi neskelbiami anksčiau parduotų minėtų „daikčiukų“ faktiniai kiekiai vienetais. Tokią išvadą daro „Reuters“ agentūra. Iš viso interneto parduotuvės sporto inventoriaus skyriaus pirmajame dešimtuke šiuo metu yra prekės, kurių daugumą galima panaudoti muštynėms, riaušėms ir panašiems dalykams. Iš statybviečių dideliais kiekiais ėmė dingti plytos.

Masiniai neramumai Londone prasidėjo rugpjūčio 7 d. naktį ir šiek tiek aprimo praėjusią parą, kai į gatves patruliuoti išvažiavo net 16 tūkst. policininkų. Tuo tarpu maištaujantis jaunimas tvirtina, kad jie siaučia tuose Londono rajonuose, kuriuose policijos yra mažiausia.  Kartu vakar masinės riaušės išpilto į kitus Anglijos miestus, daugiausia centrinėje šalies dalyje. Policija praneša, kad jau suimta daugiau kaip tūkstantis chuliganų, iš kurių apie 800 – Londone. Paskutiniais duomenimis, per neramumus jau žuvo 6 žmonės, keli šimtai yra sužeista. Dauguma žuvusiųjų buvo numušti chuliganų automobiliais, kai bandė tramdyti riaušininkus.

Vakarykščiame „The Times“ rašoma, kad iš policijos šaltinių gauta patikima informacija, kad policininkams riaušių pradžioje buvo duotas įsakymas netrukdyti maištautojams. Šis įsakymas buvo atšauktas tik pirmadienio vakarą. Mat buvo baiminamasi pakenkti policijos įvaizdžiui, kuris buvo nusmukęs po 2009 m. balandžio įvykių sostinėje, kai nuo policininko lazdos žuvo aktyvistas Yenas Thomlisonas.

Vakar dieną britų premjeras Davidas Cameronas leido policijai naudoti vandens patrankas maištaujantiems jaunuoliams vaikyti. Jis taip pat pažadėjo „bet kokias priemones“, kad šalyje būtų sugrąžinta tvarka. Vandens patrankos yra naudojamos daugelyje valstybių masiniams neramumams tramdyti, tačiau Anglijoje jos būtų panaudotos pirmą kartą šalies istorijoje.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/%e2%80%9ebananu%e2%80%9c-ir-beisbolo-lazdu-pardavimas-d-britanijoje-isaugo-5000-proc

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.