- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

„airBaltic“ eurą įvedė penkmečiu anksčiau nei Latvija

Autorius: veidas.lt | 2013 12 04 @ 17:00 | Verslas | 1 Comment

Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ jau penkerius metus už kelionių bilietus ir kitas paslaugas savo klientams leidžia atsiskaityti eurais. Šia galimybe naudojasi keleiviai, skrendantys į ir iš Europos, Skandinavijos, Rusijos ir NVS šalių oro uostų. Latvija, kurioje yra įsikūrusi oro bendrovė, eurą įsives tik kitų metų sausio 1 dieną.

„Buvome pirmieji Baltijos šalyse savo klientams suteikę tokią galimybę. Dauguma mūsų keleivių yra iš užsienio šalių ir šį sprendimą priėmėme jų patogumui”, – sako „airBaltic“ generalinis direktorius Martinas Gaussas.

„airBaltic“ 40 proc. bilietų parduoda euro zonos šalių gyventojams, o nuo sausio 1 d. šis skaičius augs iki 57 procentų. Oro bendrovė skraidina į daugiau nei 30 valstybių. Didžiausios „airBaltic“ rinkos yra Latvija, Suomija, Vokietija, Estija, Rusija, Italija, Švedija ir Norvegija.

Neseniai oro bendrovė pranešė, kad trečiąjį šių metų ketvirtį uždirbo 45,6 mln. litų (13,2 mln. eurų) pelno. Oro bendrovė viršijo išsikeltus tikslus ir pernai turėtą 92,3 mln. litų (26,72 mln. eurų) nuostolį per devynis mėnesius pakeitė didesniu nei 2,5 mln. litų (0,72 mln. eurų) grynuoju pelnu.

Oro bendrovė skraido į daugiau kaip 60 Europos, Skandinavijos, Rusijos, NVS šalių ir Artimųjų Rytų miestų. Lietuvoje „airBaltic“ skrydžius vykdo iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/%e2%80%9eairbaltic%e2%80%9c-eura-ivede-penkmeciu-anksciau-nei-latvija

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.