- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

“Ferrari” italams padovanojo šventę

Autorius: veidas.lt | 2010 10 02 @ 15:10 | Sportas | 1 Comment

Tuo metu, kai lietuviai laukė gerų žinių iš pasaulio krepšinio čempionato lemiamų rungtynių, italai tikėjosi, kad Monzos trasoje nugalės “Ferrari” komandos atstovai. Jų viltis išpildė Fernando Alonso, tapęs F-1 etapo nugalėtoju.

“Raudonųjų” komanda prieš varžybas minėjo, jog nugalėti Monzoje – daugiau nei garbės reikalas. Vis dėlto kad ant garbės pakylos bus du “Ferrari” vairuotojai, svajoti galėjo tik tikri optimistai. Bet ir jiems būna gerų dienų.

Kovojo iki pergalės

Ispanas F.Alonso buvo pagrindinė “Ferrari” gerbėjų viltis. Nors tarp žiūrovų buvo daug ilgamečio šios ekipos vairuotojo Michaelio Schumacherio gerbėjų, akivaizdu, kad komandoje nr.1 dabar yra F.Alonso. Jis startavo iš pirmos vietos ir pirmas finišavo. Tačiau tai padaryti jame nebuvo lengva. Šias pirmas vietas skiria daug ratų, kuriuose ispanas turėjo kovoti dėl kiekvienos sekundės. Tik baigiantis lenktynėms jam pavyko susigrąžinti starte prarastą lyderio poziciją – F.Alonso vis dėlto aplenkė antrą vietą užėmusį “McLaren” komandos narį Jensoną Buttoną. Trečią garbės pakylos laiptelį užėmė antrasis “Ferrari” atstovas Felipe Massa. Na, ne dviguba pergalė, bet “Ferrari” savo gerbėjams (turbūt ir didelei daliai italų) padovanojo puikų sekmadienį.

Lyderis užleido pozicijas

Iki šio etapo pirmavęs Lewisas Hamiltonas Monzoje iš kovos pasitraukė jau pirmame rate. Bandydamas įsiterpti tarp šį sykį labai greitų “Ferrari” atstovų, L.Hamiltonas šiek tiek per toli kyštelėjo savo automobilio priekį – smūgis į F.Massos “formulės” šoną buvo lemtingas: sulaužyta pakaba ir šalia trasos baigtas pasirodymas. Antra vertus, likus penkiems etapams pasikeitė sezono rikiuotės lyderiai. O tai didina čempionato intrigą. Po lenktynių Italijoje į pirmą vietą pakilo Markas Webberis. Šis “Red Bull” vairuotojas finišavo tik šeštas, tačiau pelnytų taškų pakako, kad jis iš antros vietos iškoptų į pirmą. Jo komandos draugas Sebastianas Vettelis Monzoje įrodė, kad vienu pilnu benzino baku galima įveikti beveik visą distanciją. Deja, vieno rato vis dėlto pritrūko. Tačiau vieno sustojimo taktika leido vokiečiui finišuoti ketvirtoje vietoje. Du F-1 veteranai ir buvę komandos draugai “Ferrari” ekipoje – M.Schumacheris ir Rubensas Barrichello – šį kartą toli gražu neprilygo jaunajai kartai. Vokietis etapą baigė devintas, brazilas – dešimtas.

F-1 šį sezoną jau atsisveikino su Europa ir persikelia į Aziją. Artimiausias etapas rugsėjo 26 dieną vyks Singapūre.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/%e2%80%9cferrari%e2%80%9d-italams-padovanojo-svente

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.